Tip na nákup
 
Tip na nákup - Průvodce spotřebitele

Batohy - přehled

 
Tip na nákup  |   Průvodce spotřebitele  |   eShop::katalog - internetové obchody  |   kontakt

Batohy - přehled

Při výběru batohu je důležité si uvědomit k čemu budeme batoh používat. Je sice možné koupit si batoh univerzální, bude to pak ale batoh plný kompromisů, na druhou stranu kvalitní batoh není levná záležitost a ne káždý má možnost koupit si batohů hned několik. Připravili jsme proto pro Vás stručný přehled typů a rozdílů mezi batohy a seznam odkazů na kvalitní batohy v elektronických obchodech.

Základní rozdělení

  • batohy bez výstuhy
  • batohy s vnitřní výstuhou
  • krosny - vnější výstuha - rám
  • cyklistické batohy

Batohy rozdíly a určení

Batohy bez výstuhy jsou vhodné do města, připadně na jednodenní výlety. Jsou většinou malých rozměrů a jsou určeny pro nízké zatížení. Cyklistické batohy jsou rovněž menších rozměrů, ale na rozdíl od batohů do města zde hrajou roli další faktory, jako aerodynamika nebo větší naléhání batohu na záda, je proto dobré, aby měl anatomicky tvarované záda a aby při posedu na kole zbytečně nevyčníval nad záda jezdce.
Batohy s vnitřní výstuhou daleko lépe rozloží váhu zátěže po celých zádech, jsou proto daleko vhodnější pro dlouhodobější nošení težších nákladů. Krosny pak rozloží váhu břemene ještě lépe - jsou vhodné pro nošení velmi těžkých nebo objemných nákladů. Hlavní nevýhoda krosny oproti batohu s vnitřní konstrukcí je ve špatné skladnosti krosny.

Sponzorované odkazy

Odkazy na podrobnější informace o batozích

Outdoorové batohy - podrobný popis, rady pro nákup: část 1 a 2
Eshop: Holan - vybavení do přírody
Odkazy v katalogu Eshopy - internetové obchody: sport

xweb: 27.2.2005 - 6.4.2005
 
 
Doporučujeme spotřebitelům
Velký výběr beletrie i naučné literatury

Přehledná nabídka stolních společenských her za výhodné ceny
© 2005-2006 - X-WEB