Tip na nákup
 
Tip na nákup - Průvodce spotřebitele

Letenky - nízkonákladové letecké společnosti

 
Tip na nákup  |   Průvodce spotřebitele  |   eShop::katalog - internetové obchody  |   kontakt

Letenky - nízkonákladové letecké společnosti

letenky

S nízkonákladovými leteckými společnostmi se v Praze doslova roztrhl pytel a metropole se tak stává významným leteckým dopravním centrem Střední Evropy. Čechům se díky tomu otevírají široké možnosti levného cestování po Evropě. Pojďme si ukázat jak si zařídit levnou cestu a podívejme se kam všude se z Prahy jednou nízkonákladovou letenkou dostaneme.

Levné letenky - jak na to

  • Vyberte si nízkonákladovou leteckou společnost, která provozuje let do Vaší destinace a vyberte si termín. U každého termínu je uvedena cena letu, tato cena je bez letištních a dodatečných poplatků.
    Pozor: aby jste získali skutečně nejvýhodnější cenu, je nutné si let rezervovat i několik měsíců předem, čím více se blíží odlet, tím více obvykle stoupá cena.
  • Rezervujte si vybraný termín. Letenku nelze koupit jiným způsobem, než prostřednictvím Internetu. Před dokončením rezervace letu je nutno zaplatit cenu letenky a letištních poplatků pomocí kreditní karty, která má povolené platby přes Internet.
    Pozor: ne všechny karty umožňují provést platbu přes Internet, u nás pravděpodobně nejrozšířenější karta VISA Electron to například neumí. Pro platbu na Internetu potřebujete kartu embosovanou (má vytlačené čísla) nebo speciální internetovou kartu, kterou nabízí například eBanka.
  • Obdržíte potvrzení registrace emailem, který obsahuje informace o odletu, číslo letu a kód Váší letenky. Papírovou nebudete potřebovat. Od této chvíle jste vedeni v databázi jako pasažéři daného letu. V den cesty stačí přijet s pasem nebo občanským průkazem na letiště a u odbavovací přepážky už Vás podle dokladu v databázi najdou. Přesto si pro jistotu raději email vytisknete, někdy se kód Vaší letenky u přepážky vyžaduje a navíc nikdy nevíte, kdy může dojít k chybě.

A letíte. Nepočítejte ale s občerstvením obvyklým u standardních leteckých společností. To je, kromě už zmíněné absence papírových letenek, další věc, o kterou se dá snížit cena. Další podstatné omezení nákladů je nulová garance návaznosti spojů. Nízkorozpočtové společnosti Vám vlastně ani neumožní koupit si let s přestupem, musíte si koupit letenky dvě a spolehnout se částečně na štěstí, proto je dobré si vždy dávat dostatečnou časovou rezervu.

Sponzorované odkazy

Z Prahy i Bratislavy

V současné době létá do Prahy více než deset nízkonákladových leteckých společností, které nabízejí desítky destinací po celé Evropě.
Smart Wings - první česká nízkonákladová letecká společnost s nejširší nabídkou letů z Prahy
SKY EUROPE - slovenská společnost s širokou nabídkou letů z Bratislavy
easyJet.com - jedna z největších nízkonákladových leteckých společností v Evropě, nabízí několik linek do Prahy
AIR-LOWCOST.CZ - kompletní seznam společností s označením těch, které provozují alespoň jeden let do Prahy

Bohužel, pokud chcete letět dále do světa, musíte si pečlivě naplánovat přestupní let.

xweb: 2.3.2005 - 26.4.2005
 
 
Doporučujeme spotřebitelům
Velký výběr beletrie i naučné literatury

Přehledná nabídka stolních společenských her za výhodné ceny
© 2005-2006 - X-WEB