Tip na nákup
 
Tip na nákup - Průvodce spotřebitele

Pračky - automatická pračka

 
Tip na nákup  |   Průvodce spotřebitele  |   eShop::katalog - internetové obchody  |   kontakt

Pračky - automatická pračka

pracky

Výběr automatické pračky je bezesporu zodpovědný úkol. Nejedná se totiž o zanedbatelnou investici a navíc nás bude spotřebič provázet naším každodením životem mnoho let.

Jak vybírat

Při volbě se můžeme orientovat podle mnoha parametrů, před porovnáváním jednotlivých typů je ale nutné si rozmyslet, co od pračky očekáváme. Důležité je, si uvědomit kolik prádla se v ní bude prát, na jakém místě bude umístěna, jak důkladně potřebujeme mít pradlo po vytažení vyždímané, apod.

Horní vs. boční plnění

Základní rozdělení je na pračky s bočním a horním plněním. Horní plnění má nespornou výhodu v tom, že pokud si všimnete zapomenutého prádla a proces praní je na počátku, lze program zastavit a prádlo přihodit. Boční plnění má oproti hornímu výhodu odkládací plochy a o něco málo výdnější cenu. Další rozdíl mezi těmito variantami je v rozměrech, takže se podle dispozic koupelny často stává jeden typ jasnou volbou.

Další parametry

Mezi hlavní parametry při výběru patří objem, na který je pračka stavěná, a otáčky odstředování. Klasický objem je 5 litrů a je vhodný pro 2-4 člennou domácnost. V elektronických obchodech naleznete plejádu dalších technických parametrů, většinou už ale záleží na zákazníkových preferencích, které z těchto parametrů jsou důležité více a které méně. Obecně by se dalo říci, že je vhodné ještě ověřit hlučnost pračky, spotřebu energie a vody.

Servis

Další z věcí, kterou bychom měli před koupí ověřit, je dostupnost servisu dané značky v našem regionu. Na stránkách najdi servis, lze pohodlně ověřit dostupnost servisu.

Sponzorované odkazy

Více informací jak vybírat pračky

Spolehlivost domácích spotřebičů: iDnes
Eshop s možností porovnání parametrů: EVA.cz

xweb: 27.2.2005 - 26.4.2005
 
 
Doporučujeme spotřebitelům
Velký výběr beletrie i naučné literatury

Přehledná nabídka stolních společenských her za výhodné ceny
© 2005-2006 - X-WEB